Inspekcje dronem

 

Specjalistyczne obloty bezzałogowym statkiem powietrznym wyposażonym w nowoczesny sprzęt do fotografowania i filmowania, stanowią wydajną, oszczędną i nowoczesną metodę inspekcyjno-inwentaryzacyjną. Metoda sprawdza się szczególnie w trudno dostępnych miejscach, na wysokich budynkach, kominach, halach przemysłowych, mostach, elementach infrastruktury drogowej, kolejowej i morskiej itp. W odróżnieniu od fotomap wykonywanych za pomocą zdjęć satelitarnych czy samolotowych, inspekcje dronem zapewniają znacznie lepszą jakość fotografowanego obrazu, co pozwala tworzyć jeszcze dokładniejsze zdjęcia badanych obiektów. Dzięki wysokiej rozdzielczości naszych zdjęć z niskiego pułapu jesteśmy w stanie wykonać wysokorozdzielcze zdjęcia oraz dokumentację filmową.  Inspekcje z powietrza kierujemy do naszych klientów jako uzupełnienie naszej oferty inspekcyjno-detekcynej. Zapraszamy do kontaktu, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat możliwości i oferowanych usług w zakresie oblotów dronem.

Pokazowa inspekcja dronem

Wyniki przeprowadzonych czynności inspekcyjnych integrujemy z innymi metodami detekcyjnymi stosowanymi przez naszą firmę. Dzięki naszym usługom inwentaryzujemy i przeprowadzamy inspekcje sieci przesyłowych, elektroenergetycznych, słupów, linii napowietrznych, kabli, rur i innej infrastruktury napowietrznej gdzie jest potrzeba wykonania zdjęć lub dokumentacji filmowej z powietrza.

Niewielkie rozmiary dronów sprawiają, że możliwe jest dokonywanie bezpiecznego oblotu nawet nad obszarami silnie zurbanizowanymi. Inspekcje dronem przynoszą wiele korzyści, w tym m.in.:

  • umożliwiają zgromadzenie wysokiej jakości materiału foto, audio i video,
  • pozwalają dotrzeć do elementów budowli, które znajdują się w miejscach trudno dostępnych,
  • są świetną metodą na wykrywanie nawet drobnych usterek technicznych konstrukcji różnych budynków.

Regularna inspekcja dronem może szybko dostarczyć szczegółowych danych dotyczących stanu technicznego nawet bardzo dużych i wysokich obiektów budowlanych. Zapraszamy zlecenia jej wykonania naszym specjalistom!

4.5/5 - (2 votes)