Wykrywanie rur w ziemi, kanalizacji – profesjonalne i precyzyjne usługi

Mapowanie różnorodnych obiektów znajdujących się pod ziemią to zadanie z jednej strony dość skomplikowane, ale z drugiej konieczne do wykonania przed każdym rozpoczęciem ziemnych prac budowlanych, jak i niejednokrotnie po ich zakończeniu. Nasza oferta to profesjonalna lokalizacja rurociągów każdego rodzajów, a więc zarówno tych wykonanych z materiałów niemetalicznych, jak i metalowych: żeliwnych, stalowych, aluminiowych. Możemy z powodzeniem zająć się wyszukiwaniem takich elementów w ziemi, jak chociażby:

  • stare rury instalacji gazowych,
  • rury systemów wodociągów, zarówno metalowych, jak i wykonanych z PCV (PVC, PCW)
  •  rury kanalizacyjne oraz różnego rodzaju kolektory ściekowe do 12 m głębokości
  •  rury ciepłownicze
  • rury specjalnego zastosowania dla przemysłu chemicznego tak jak np solankowe, z amoniakiem itp
  • rurowe systemy drenaży i sieci melioracyjnej
  • kanalizacja teletechniczna

Wykrywanie między innymi rur wodociągowych gwarantuje dużą precyzję

Nowoczesne urządzenia służące do lokalizowania rurociągów, które posiadamy na swoim wyposażeniu, oferują bardzo wysoką precyzję swojej pracy, przekładając się na dużą dokładność mapowania wykonywanego dla naszych Klientów. Nanosimy na mapę zlokalizowane rurociągi, niezależnie od ich rodzaju, precyzyjnie określając miejsce ich położenia, przebieg w terenie oraz głębokość, na której się znajdują. Możemy bez problemu dopasować się do każdych warunków pracy, działać w najtrudniejszym nawet terenie i wciąż zagwarantować wysoką precyzję pomiarów, jak i konkurencyjny poziom cen.

Nowoczesny georadar lokalizujący rurociągi niemetaliczne

Odszukanie w ziemi, chociażby rur wodociągowych, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych, jest o wiele trudniejsze niż w przypadku rur metalowych. Nasza metoda mapowania takich rur oparta jest na wykorzystaniu specjalistycznego georadaru, urządzenia emitującego fale elektromagnetyczne. Elementem systemu jest antena georadarowa, która wysyła i rejestruje powracające fale. Kiedy wyemitowana fala napotyka w ziemi niemetaliczny obiekt, odbija się od niego, a następnie powraca do odbiornika. Wysoka czułość urządzenia pozwala nam określić prędkość odbitej fali, a więc i dokonać obliczeń, dzięki którym szybko ustalimy głębokość zlokalizowanego rurociągu. Oczywiście na rejetrację wpływa szereg zjawisk, które ograniczają dokładność pomiaru, jednak nasza metodyka daje najlepsze dostępne wyniki określania głębokości i położenia rur pod ziemią.

Rur gazowych z przewodem lokalizacyjnym i innych metalicznych poszukujemy metodą indukcyjną

W przypadku rur metalicznych, a więc chociażby występujących czasem w instalacjach gazowych bądź różnego rodzaju instalacjach kanalizacyjnych i wodociągowych, korzystamy z nowoczesnej metody indukcyjnej. Metoda wykrywania rur w ziemi opiera się w tym przypadku na indukcji sygnału w rurze, który następnie zostanie odebrany przez nadajnik ulokowany na powierzchni ziemi. Indukowanie sygnału wykonywane jest między innymi poprzez:

  • podłączenie generatora bezpośrednio  do rury,
  • wykorzystanie mini sondy włożonej do rury, która wysyła sygnał o zadanej częstotliwości i gwarantuje wyższą precyzję pomiarową.

Elastyczna usługa dopasowywana do wymagań zlecającego

Mając ogromne doświadczenie w branży oraz dysponując najnowocześniejszym sprzętem, możemy skutecznie dopasować się do każdego rodzaju zlecenia i poszukiwać starych instalacji wodociągowych czy kanalizacyjnych z bardzo dużą dokładnością wskazania ich miejsca położenia. Zapraszamy do kontaktu i do skorzystania z usług prawdziwych specjalistów.

Lokalizacja rur wodociągowych
Wykrywacz rur wodociągowych
Lokalizacja sondą digimouse
Wykrywanie metalowych rur wodociągowych

Skontaktuj się z nami, działamy w całej Polsce

Oddział Warszawa

Tadeusz Dąbrowski

t.dabrowski@delfind.pl

tel: +48 514 778 694

Oddział Kraków i Toruń

Michał Dąbrowski

m.dabrowski@delfind.pl

tel: +48 796 837 252

Toruń, Warszawa, Kraków - nasze lokalizacje
4/5 - (15 votes)